Cilt yaş almanın yanı sıra hava kirliliği, güneş ışınları, stres, sigara ve yanlış beslenme gibi etkenlerden dolayı erken yıpranabilir. Yaşlanmanın önlenmesi ve cildin daha genç bir görünüme kavuşması için anti aging tedavilerinden yararlanılabilir. Ciltte ortaya çıkan kırışıklık, elastikiyet kaybı, çizgi gibi sorunların en aza indirgenmesini sağlayarak cildin yenilenmesini destekleyen uygulamalar anti aging tedavileri olarak bilinir. Anti aging tedavileri ile cildin daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşması, cilt alt yapısının sağlamlaştırılması, gençleştirilmesi ve onarılması mümkündür.

Cilt Gençleştirme (Anti Aging) Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Cilt Gençleştirme (Anti Aging) tedavileri; göz altı morlukları, ince kırışıklıklar, erken bozulmalar, yaşa bağlı cilt sarkmaları, ciltte solgunluk, renk tonu eşitsizliği ve ciltte yaşlanma gibi şikayetleri olan herkese uygulanabilir.

Cilt Gençleştirme (Anti Aging) Tedavileri Nelerdir?

 

Anti aging prosedürlerinin, kişinin ihtiyacına göre tek başına ya da diğer yöntemlerle kombine edilerek uygulanması mümkündür. Cilt gençleştirme yöntemlerinin başında dolgu enjeksiyonu gelir. Yumuşak dokunun kapasitesinin geliştirilmesi için cilde yağ dokusu, hyaluronik asit, kolajen içeren maddelerin enjekte edilmesiyle kırışıklıklar ve derinleşen çizgiler yumuşatılabilir, yüzün kaybetmiş olduğu hacim yeniden kazandırılır.

Botoks yönteminde ciltte yaşlanma belirtilerinin bulunduğu bölümlere Clostridium botulinum bakterisinden elde edilen ve laboratuvarda saflaştırılmış toksin enjekte edilir. Mimik kaslarının oluşturduğu kırışıklıkların giderilmesinde etkili bir prosedür olan botoks uygulama bölgesindeki kasların uyarılmasını geçici süreyle durdurur.

Örümcek ağı estetiği yönteminde kişideki cilt hasarının derecesine göre belirlenmiş olan sayıda medikal ip, ince uçlu iğneler kullanılarak cildin altına yerleştirilir. 6 ay içerisinde eriyen ipler çevresinde vücudun kendi biyolojik ağını ördüğü bir yöntemdir. Örümcek ağı estetiğinde kolajen üretiminin uyarılması yoluyla kırışıklık, hacim kaybı, sarkma ve cilt kalitesindeki bozulma gibi sorunlar çözümlenebilir.

Cilt gençleştirme tedavilerinde kök hücreden de yararlanılabilir. Kök hücreler kendilerini yedekleyip çoğalma, farklı dokulara dönüşme, organ ve doku onarımı yapabilme özelliğine sahiptir. Bu yöntemde kemik iliğinden ya da yağ dokusundan elde edilen kök hücreler bazı işlemlerden geçirildikten sonra serum haline getirilerek damar yolu ile kişiye enjekte edilir. Böylece yaşlanan cilt hücreleri yeniden programlanarak yaşlanmanın etkilerinin geri çevrilmesi hedeflenir.

PRP yöntemi de cilt gençleştirme tedavilerinden biri olup kişinin kendi kanındaki trombositlerin ayrıştırılıp geri enjekte edilmesiyle uygulanır. İçlerinde büyüme faktörleri ve hormonlar bulunan pıhtılaşma hücreleri hasarlı dokuyu onarmakla birlikte kök hücreler gibi çoğalıp diğer dokulara dönüşmezler. Yalnızca kolajen ve diğer bileşenlerin sentezini uyarma yoluyla cildin gençleşmesini sağlarlar.

Lazer uygulamalarının kullanıldığı yöntemlerde cilt lazer ışınlarıyla taranır, ışınlar ısıya dönüşerek kolajen üretimini uyarır. Bağ dokusunun yenilenmesi ve cildin canlanması söz konusu olur. Mezoterapi yönteminde ise hyaluronik asit, vitaminler, mineraller, koenzimler, büyüme faktörleri gibi kolajen, elasten ve lif yapımında gerekli olan malzemeler deri altına enjekte edilir.

RANDEVU TALEBİ

    Arabic AR English EN German DE Russian RU Turkish TR