Sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olmak cildin doğal işlevini yerine getirmesi açısından da kişinin kendini iyi hissetmesi açısından da oldukça önemlidir. Kişinin düzenli olarak cilt tipine uygun bakımları yaptırması çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşabilecek sarkma, kırışıklık, akne, leke gibi sorunların önlenmesini sağlayabilir. Cilt bakımı uygulamaları her ne kadar güzel bir cilt görünümünü hedeflese de cilt sağlığının korunması üzerinde de büyük etkiye sahiptir.

 Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 Cilt bakımına başlanması için en ideal zaman ergenlik dönemi olup her yaş için uygulanan cilt bakımı farklıdır. Cilt bakımı kişinin cilt tipine ve cildin ihtiyaçlarına göre planlanır. Cilt bakımının etkili olabilmesi için cilt yapısı ve kullanılması gereken ürünler doğru analiz edilmelidir. Yanlış yapılan işlemler ve hatalı seçilen ürünler istenmeyen etkiler oluşmasına neden olabilir.

Klasik cilt bakımı uygulamasında kişiye dermatolojik cilt analizi yapılarak cildin ihtiyaçları belirlenir. Cildin kirden ve makyaj kalıntılarından arındırılması için ön temizleme yapılır. Siyah ve beyaz noktalar, sivilceler ve birikmiş yağ dokuları için gereken temizlik el aletleri ile uygulanır. Peeling işlemi ile cilt yüzeyindeki ölü deriler uzaklaştırılarak temizlenir ve gözenekler sıkılaştırılır. Nemlendirici ve bakım maskesi uygulamasının ardından ışık tedavisi ile uygulanmış olan içeriklerin cilt tarafından emilimi kolaylaştırılır. Özel dalga boyundaki ışıklar aynı zamanda deri altındaki kolajen uyarımını tetikleyerek bakımı destekler.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Son derece etkili  bir cilt bakımı uygulaması olan medikal cilt bakımında profesyonel bakım ve tedavi ürünleri kullanılır. Kişinin kendi kendine uyguladığı günlük cilt bakım uygulamalarının yanında klinik ortamında periyodik olarak medikal cilt bakımı yaptırması cilt sağlığı için çok önemli ve yararlıdır.

Medikal cilt bakımında öncelikle cilt temizlenerek bakım için uygun hale getirilir. Ardından tonikle silinir ve peeling ile ölü hücrelerden arındırılır. Cilde buhar banyosu uygulanır ve böylece sıradaki temizleme işlemlerinin daha kolay yapılabilmesi için cilt yumuşatılmış olur. Buhar banyosu ile yumuşayan cilt ve açılan gözeneklerde bulunan siyah noktalar temizlenir, deri altında bulunan yağ bezecikleri çıkarılır. Cilt bu adımlar uygulanarak kirli görüntüsünden tamamen arındırıldıktan sonra jel uygulaması sayesinde yatıştırılır. Tonik ve radyofrekans uygulaması ile gevşeyen derinin kendini toplaması ve sıkılaşması sağlanır. Uygulanmış işlemlerin etkili ve uzun süre kalıcı olması için deri üzerine özel bir maske uygulanarak belirli bir süre bekletilir, daha sonra temizlenir. Cildin ihtiyacına uygun özelliklerde destekleyici nemlendiriciler ve serumlar ile masaj yapılıp güneş kreminin sürülmesi ile medikal cilt bakımı tamamlanmış olur.

Medikal cilt bakımı kimyasal bir uygulama olmayıp hem kadınlara hem erkeklere uygulanabilir. Medikal cilt bakımı ile olası problemlere karşı önlemler alınmasının yanı sıra cildin dış etkenlere karşı dayanıklılığı artırılır.

RANDEVU TALEBİ

    Arabic AR English EN German DE Russian RU Turkish TR