Genital bölge şeklinden, görünümünden memnun olmayan ya da işlevsel sorunlar yaşayan kadınların cinsel organlarındaki şekil ve işlev bozukluklarının giderilmesi genital estetik uygulamalar sayesinde mümkündür. Genital estetik uygulamalar ile genital bölgede doğuştan olan ya da sonradan oluşan şekil bozuklukları giderilebilir. Genital bölge şekil bozuklukları öz güven eksikliğinin yanı sıra kadınların cinsel hayatının ve günlük yaşantısının olumsuz yönde etkilenmesine de neden olabilir.

Genital estetik; fazla olan yağın alınması, dolgu ya da kişinin kendi yağının enjeksiyonu ile volüm artırılması, renk açılması, sarkma giderilmesi, vajina daraltılması ve iç dudakların küçültülmesi gibi pek çok işlemi kapsar. Bu kapsamda cerrahi ve cerrahi olmayan müdahalelerde bulunulabilir. Her hastanın şikayeti ve ihtiyacı farklı olduğundan yapılacak işlemler ve kullanılacak teknikler hasta özelinde belirlenir. 

Genital Liposuction Hangi Durumlarda Uygulanır?

Kasık kıllarının üst kısmından cinsel organin başladığı noktaya kadar uzanan üçgen alan yani mons pubis adı verilir. Genital liposuction;

 

  • Mons pubis bölgesindeki şekil bozukluklarından rahatsız olan,
  • Çıkıntılı ve kabarık görünüm nedeniyle öz güven problemi yaşayan,
  • Kıyafet seçiminde zorluk, cinsel ilişkiden zevk alamama, isteksizlik ve utanma gibi sorunlar yaşayan kadınlara uygulanabilir.

Genital Liposuction Nasıl Uygulanır? 

Mons pubis bölgesinin normalden daha şişkin olduğu durumlarda cilt altı yağ dokusunun çıkarılması yoluyla daha ince bir görünüm kazandırılması mümkündür. Bunun için pubis üzerindeki yağ dokusu liposuction ile alınabilir ve pubis tümseği inceltilerek azaltılabilir.

Diğer bir yöntemde ise pubis üzerinden cilt altı kısmına enjeksiyon yapılır. Enjekte edilen maddeler ile cilt altı yağının eritilmesi sağlanır.

Genital Liposuction Sonrası İyileşme Süreci 

Genital liposuction uygulamasından sonra hastanın bir ay kadar korse takması, ağır işlerden ve spordan uzak durması önerilir. Şişlik birkaç hafta sürebilir. Ancak uygulamanın sonucunda oluşan fark bu dönemde dahi kolaylıkla anlaşılabilir. En kesin sonucun gözlemlenebilmesi için 6 hafta beklenmesi gerekir.

RANDEVU TALEBİ

    Arabic AR English EN German DE Russian RU Turkish TR