İdrar kaçırma kadınların sıklıkla yaşadığı ciddi problemlerden biridir. Günlük hayatı olumsuz yönde etkileyen idrar kaçırma sorunu kadınların toplumdan soyutlanmasına ve öz güven sorunu yaşamalarına neden olabilir. İdrarın hapşırma, gülme ya da egzersiz yapma gibi günlük sıradan eylemler esnasında istemsiz kaçırılabilmesi nedeniyle oldukça rahatsız edici olan bu durum ameliyatsız lazerle idrar kaçırma tedavisi ile çözümlenebilmektedir. İdrar kaçırma tedavileri idrar kaçırma tipi ve hastalığın ne kadar ilerlediği doğrultusunda kişi özelinde planlanmalıdır.

İdrar kaçırma genellikle; yaş alma, obezite, idrar torbası sarkması, vajinal enfeksiyonlar, menopoz, zorlu normal doğum geçmişi ve şeker hastalığı gibi nedenlere bağlı olarak görülür.

Ameliyatsız Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

Ameliyatsız lazerle idrar kaçırma tedavisi hafif ve orta dereceli idrar kaçırma şikayeti bulunan her yaştaki hastaya uygulanabilir. Bununla birlikte hasta uygulamadan önce detaylı bir şekilde muayene edilmelidir. Ciddi bir idrar torbası sarkıklığı olmadığı ve idrar kaçırmanın diyabet, parkinson gibi sistemik bir rahatsızlıktan kaynaklanmadığı kesinleştirilmelidir. 

Ameliyatsız Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ameliyatsız lazerle idrar kaçırma tedavisi sırasında kesi uygulanmadığından hastaya anestezi uygulanması gerekli değildir. Aynı nedenle prosedürün ardından ağrı da görülmez.

Tedaviden önce hasta jinekolojik muayene masasına alınır ve özel bir spekulum kullanılarak hastaya pozisyon verilir. Lazer foto termal etki sayesinde kolajen dokuların üretiminin artması sağlanır. Kolajen doku üretiminin artması idrar torbasını yerinde tutan ve destekleyen vajen ve pelvik kaslarında sıkılaşma sağlar. Böylece hastanın idrar kaçırma şikayeti çözümlenmiş olur.

Yaklaşık 20-25 dakika süren lazerle idrar kaçırma tedavisi çoğunlukla altı hafta arayla üç seans olarak uygulanır.

Ameliyatsız Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci

Lazerle idrar kaçırma tedavisinde herhangi bir kesi olmadığından hastalar günlük yaşantılarına hemen dönebilirler. Uygulama sonrasında acı, ağrı ya da akıntı görülmez. Hastaların 3 gün süre ile cinsel ilişkiden uzak durmaları önerilir.

 

RANDEVU TALEBİ

    Arabic AR English EN German DE Russian RU Turkish TR